TDK CGA5L2X7R2A474K160AA
100V 470nF X7R 卤10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK CGA5L2X7R2A474K160AA.
IHS
Datasheet18 pages2 years ago
Upverter
ODG (Origin Data Global)
Newark
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
-37.97%
CAD Models
Download TDK CGA5L2X7R2A474K160AA symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
Capacitance
470 nF
470 nF
470 nF
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.6 mm
1.6 mm
1.6 mm
Related Parts