TDK C0603C0G1H680K030BA
Cap Ceramic 68pF 50V C0G 10% SMD 0201 125°C Punched Paper T/R
NRND
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK C0603C0G1H680K030BA.
IHS
Datasheet57 pages4 years ago
TDK
CAD Models
Download TDK C0603C0G1H680K030BA symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Introduction Date2012-12-22
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Related Parts
50V 68pF C0G ±5% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENUMK063CG680JT-F
Cap, Mlcc, 0201, 50V, C0G, 68Pf 5%, T&r Rohs Compliant: Yes |Taiyo Yuden UMK063CG680JT-F
0201 68 pF 25 V ±5% Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Yageo GroupC0201C680J3GACTU
Cap Ceramic 68pF 25V C0G 5% Pad SMD 0201 125C Extreme Low ESR T/R
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0201 68pF 25volts C0G +/-1%
Descriptions
Descriptions of TDK C0603C0G1H680K030BA provided by its distributors.
50V 68pF C0G 卤10% Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000068uF, Surface Mount, 0201
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=68pF, LxWxT:0.6x0.3x0.3mm
General Purpose MLCC, 0201, C0G, 50V, 68pF, 10%, 0.30mm
EIA CASE SIZE: 0201, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 680, TOL: +/-10%, THICKNESS: 0.30 ± 0.03