TAIYO YUDEN NRS2012T4R7MGJV
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 0.91A 0.2892Ohm DCR Automotive T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TAIYO YUDEN NRS2012T4R7MGJV.
IHS
Datasheet3 pages4 years ago
Taiyo Yuden SCT
Inventory History
3 month trend:
-1.01%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-09-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2026-03-31
LTD Date2026-03-31
Related Parts
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 1.12A 0.21Ohm DCR 1008 T/R