TAIYO YUDEN MAKK2016TR47M
Inductor Power Chip Wirewound 0.47uH 20% 2MHz Metal 2.8A 0.046Ohm DCR 0806 T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TAIYO YUDEN MAKK2016TR47M.
IHS
Datasheet3 pages4 years ago
Future Electronics
Taiyo Yuden SCT
Inventory History
3 month trend:
+0.00%