TAIYO YUDEN EMK063BJ682MP-F
Cap, Mlcc, 0201, 16V, X5R, 6800Pf 20%, T&r Rohs Compliant: Yes |Taiyo Yuden EMK063BJ682MP-F
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TAIYO YUDEN EMK063BJ682MP-F.
IHS
Datasheet3 pages3 years ago
Electro Sonic
Taiyo Yuden SCT
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2006-09-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2026-03-31
LTD Date2026-03-31
Related Parts
Cap Ceramic 0.0068uF 25V X5R 20% Pad SMD 0201 85C T/R
Cap Ceramic 0.0068uF 10V X5R 20% Pad SMD 0201 85C T/R
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=6.8nF, LxWxT:0.6x0.3x0.3mm