Sumida CDRH105RNP-102NC
Ind Power Shielded Wirewound 1mH 30% 100KHz Ferrite 420mA Carrier T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Sumida CDRH105RNP-102NC.
IHS
Datasheet6 pages8 years ago
_legacy Avnet
Inventory History
3 month trend:
-1.47%
CAD Models
Download Sumida CDRH105RNP-102NC symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-12-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
CMC 1MH 500MA 2LN SMD / 1 mH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 500mA DCR 400mOhm
Inductor Power Shielded Wirewound 1000uH 30% 100KHz 32Q-Factor Ferrite 0.15A 4.5Ohm DCR T/R
Descriptions
Descriptions of Sumida CDRH105RNP-102NC provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 1000uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4039
FIXED IND 1MH 420MA 1.989OHM SMD
100KHz 480mA 420mA 1mH 1.989¦¸ ¡À30% , 10.2mm*10mm*5.1mm
420mA 1mH ±30% 480mA SMD,10.2x10mm Power Inductors ROHS
CDRH105R Nonstandard 0.402Lx0.394W 10.20mmx10.00mm 1mH
Ferrite drum core construction.
CDRH105RNP 1000uH 420mA 30% WWT