SiTime SIT8209AI-21-33S-100.000000Y
Oscillator MEMS 100MHz ±20ppm (Stability) 15pF LVCMOS/LVTTL 55% 3.3V 4-Pin QFN SMD T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for SiTime SIT8209AI-21-33S-100.000000Y.
IHS
Datasheet7 pages13 years ago
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
2
Frequency
100 MHz
100 MHz
Frequency Tolerance
Frequency Stability
20 ppm
20 ppm
Load Capacitance
15 pF
15 pF
ESR (Equivalent Series Resistance)
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of SiTime SIT8209AI-21-33S-100.000000Y provided by its distributors.
HIGH FREQUENCY ULTRA PERFORMANCE OSCILLATOR, -40 TO 85C, 3225, 20PPM, 3.3V, 100MHZ, ST, SMD
SiTime, XO, 100MHz, +/-20ppm, -40 to 85'C, 3.3V, 3.2x2.5mm, LVCMOS
LVCMOS Output Clock Oscillator, 100MHz Nom
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVCMOS