SiTime SIT8008BI-33-33E-25.000000X
Oscillator MEMS 25MHz ±50ppm (Stability) 15pF HCMOS/LVCMOS 55% 3.3V Medical 4-Pin QFN SMD T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for SiTime SIT8008BI-33-33E-25.000000X.
IHS
Datasheet18 pages4 years ago
Datasheet18 pages5 years ago
SiTime Direct
Inventory History
3 month trend:
-2.02%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
EE Concierge
SymbolFootprint
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
206
Authorized Distributors
3
Frequency
25 MHz
25 MHz
Frequency Tolerance
Frequency Stability
50 ppm
50 ppm
Load Capacitance
15 pF
15 pF
ESR (Equivalent Series Resistance)
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions of SiTime SIT8008BI-33-33E-25.000000X provided by its distributors.
PROGRAMMABLE, LOW POWER OSCILLATOR, -40 TO 85C, 5032, 50PPM, 3.3V, 25MHZ, OE, SMD
LVCMOS Output Clock Oscillator, 25MHz Nom
1 to 110 MHz, Low Power Oscillator
MEMS OSC XO 25.0000MHZ H/LV-CMOS