SiTime SIT1602AC-82-18E-75.000000X
Oscillator MEMS 75MHz ±25ppm (Stability) 15pF HCMOS/LVCMOS 55% 1.8V 4-Pin QFN SMD T/R
NRND
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for SiTime SIT1602AC-82-18E-75.000000X.
Datasheet16 pages11 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Oscillator MEMS 75MHz ±25ppm (Stability) 15pF HCMOS/LVCMOS 55% 1.8V 4-Pin PQFN SMD T/R
Oscillator MEMS 75MHz ±25ppm (Stability) 15pF HCMOS/LVCMOS 55% 3.3V 4-Pin QFN SMD T/R
7.0x5.0 Timing XO 75 MHz CMOS 3.3V 25ppm -40 to 85C
Oscillator MEMS 75MHz ±25ppm (Stability) 15pF CMOS 60% 2.5V 4-Pin QFN SMD T/R
Oscillator MEMS 75MHz ±25ppm (Stability) 15pF CMOS 60% 3.3V 4-Pin QFN SMD T/R
Descriptions
Descriptions of SiTime SIT1602AC-82-18E-75.000000X provided by its distributors.
STANDARD FREQUENCY, LOW POWER OSCILLATOR, -20 TO 70C, 7050, 25PPM, 1.8V, 75MHZ, OE, SMD, NRND
LVCMOS Output Clock Oscillator, 75MHz Nom
MEMS OSC XO 75.0000MHZ LVCMOS