Silicon Lab 500DXAA200M000ACFR
Differential silicon oscillator with 0.9-200 MHz
EOL
Submit Request for Quote
Submit an RFQ to a group of distributors who specialize in finding hard-to-find parts.
Request for Quotation (RFQ)
This request will be sent to the specified suppliers.
(* indicates required field)
Quote request
Suppliers *
Contact details
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Silicon Lab 500DXAA200M000ACFR.
Silicon Lab
Datasheet7 pages21 years ago
IHS
Supply Chain
Introduction Date2009-07-22
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusEND OF LIFE (Last Updated: 4 years ago)
Related Parts
Oscillator MEMS 200MHz ±10ppm (Stability) LVDS 52% 2.5V/3.3V 6-Pin VDFN SMD Tube
Oscillator MEMS 200MHz ±10ppm (Stability) 15pF LVPECL 52% 2.5V/3.3V 6-Pin VDFN SMD Tube
Oscillator MEMS 200MHz ±10ppm (Stability) LVDS 52% 2.5V/3.3V 6-Pin VDFN EP SMD Tube
LVDS Output Clock Oscillator, 0.9MHz Min, 200MHz Max, 200MHz Nom
Oscillator MEMS 200MHz ±10ppm (Stability) LVDS 55% 2.5V/3.3V 6-Pin QFN SMD Bulk
Silicon Lab531BC200M000DG
Differential/single-ended; single frequency XO; OE pin 1; 10-1417 MHz
Descriptions
Descriptions of Silicon Lab 500DXAA200M000ACFR provided by its distributors.
Silicon Oscillator 200MHz ±10ppm 6-Pin SMD T/R
XO, Clock, 0.9MHz Min, 200MHz Max, 200MHz Nom
XTAL OSC XO 200.0000MHZ SSTL SMD