TE Connectivity EH28-4.0-02-3M5-X
Eh28 Common Mode Choke 250Vac, 4A, 3.5Mh Rohs Compliant: Yes |Schaffner EH28-4.0-02-3M5-X
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TE Connectivity EH28-4.0-02-3M5-X.
TME
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Supply Chain
Country of OriginThailand
Introduction Date2008-12-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
TE ConnectivityEV35-5.0-02-3M6
Common Mode Chokes Dual 3600uH 10kHz 5A 0.033Ohm DCR Thru-Hole
TE ConnectivityRN222-4-02
Common Mode Chokes Dual 3.3mH 10kHz 4A 45mOhm DCR Thru-Hole
TE Connectivity800301
RN Common Mode Choke 250VAC, 4A,
Common Mode Chokes Dual 3300uH 10kHz 1.8A 0.14Ohm DCR Thru-Hole Tray
Tray Tin (Sn) 2 e3 Common Mode Choke 4A 65mOhm 10kHz 33.1mm
Wurth Elektronik744862033
WE-TFC Common Mode Power Line Choke
Descriptions
Descriptions of TE Connectivity EH28-4.0-02-3M5-X provided by its distributors.
Common Mode Chokes Dual 3.5mH 10kHz 4A 52mOhm DCR Thru-Hole
SUPPRESSION CHOKE, COMMON MODE, 3.5 MH, +/-30%, 4A IDC, EV/EH SERIES
Common Mode Chokes / Filters 3.5mH 4A -HRZNTL COMMN-MODE SPPRESSN