Samtec ZW-48-12-T-S-490-400
Conn Board Stacker HDR 48 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-48-12-T-S-490-400.
Related Parts
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 48 Contacts, Through Hole, MTSW Series
Stacking Board Connector, DW Series, 48 Contacts, Header, 2.54 mm, Through Hole, 1 Rows
TE Connectivity5-826947-0
Conn Unshrouded Header HDR 50 POS 2.54mm Solder RA Side Entry Thru-HoleCarton
TE Connectivity5-826936-0
Conn Unshrouded Header HDR 50 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Carton
Connector Unshrouded Header 36 Position 2.54mm Solder Right Angle Thru-Hole Bag
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-48-12-T-S-490-400 provided by its distributors.