Samtec ZW-46-10-G-S-585-090
Board Stackers & Spacers, Pin Header, 14.86 mm, 46 Contacts, Solder, 1 Rows, 2.54 mm, ZW Series
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-46-10-G-S-585-090.
Related Parts
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 46 Contacts, Through Hole, TSW Series
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 46 Contacts, Through Hole Right Angle, TSW Series
TE Connectivity / AMP2103169-1
Conn Shrouded Header HDR 46 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Bulk
TE Connectivity5-826629-0
CONN HEADER VERT 50POS 2.54MM / Connector Header Through Hole 50 position 0.100" (2.54mm)
TE Connectivity5-825433-0
TE Connectivity 5-825433-0 Connector Male 50 Contacts 1 Row Straight Unshrouded
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-46-10-G-S-585-090 provided by its distributors.