Samtec ZW-44-13-L-S-830-250
Stacking Board Connector, ZW Series, 44 Contacts, Header, 2.54 mm, Through Hole, 1 Rows
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-44-13-L-S-830-250.
Newark
Datasheet1 page8 years ago
Sager Electronics
JRH Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Related Parts
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 44 Contacts, Through Hole, TSW Series
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 44 Contacts, Through Hole, MTSW Series
TE Connectivity5-826629-0
CONN HEADER VERT 50POS 2.54MM / Connector Header Through Hole 50 position 0.100" (2.54mm)
TE Connectivity5-825433-0
Pin Header, Vertical, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 50 Contacts, Through Hole Straight
Conn Unshrouded Header HDR 36 POS 2.54mm Solder RA Side Entry Thru-Hole KK Bag
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-44-13-L-S-830-250 provided by its distributors.
Conn Board Stacker HDR 44 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Bulk