Samtec ZW-41-10-G-S-585-090
Conn Board Stacker HDR 41 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-41-10-G-S-585-090.
Sager Electronics
Datasheet1 page14 years ago
Related Parts
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 41 Contacts, Through Hole, TSW Series
Variable Height Pcb Header Strips Rohs Compliant: Yes |Samtec, Inc. MTSW-141-07-S-S-130-RA
TE Connectivity5-826629-0
CONN HEADER VERT 50POS 2.54MM / Connector Header Through Hole 50 position 0.100" (2.54mm)
TE Connectivity5-825433-0
TE Connectivity 5-825433-0 Connector Male 50 Contacts 1 Row Straight Unshrouded
Conn Unshrouded Header HDR 36 POS 2.54mm Solder RA Side Entry Thru-Hole KK Bag
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-41-10-G-S-585-090 provided by its distributors.