Samtec ZW-18-20-T-S-885-110
Conn Board Stacker HDR 18 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-18-20-T-S-885-110.
Sager Electronics
Datasheet1 page14 years ago
Related Parts
TE Connectivity1-640456-8
Board Connector, 18 Contact(s), 1 Row(s), Male, Straight, Solder Terminal
KK 254 Solid Header, Vertical, with Friction Lock, 18 Circuits, Tin (Sn) Plating
18pin 2.54mm 1 Breakaway,Header,Push-Pull 4A 2.54¦Ìm 45.72mm*12.3mm
TE Connectivity647306-2
Conn Wire to Board HDR 17Signal/1Cavity POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Package
KK 254 Breakaway Header, Vertical, 18 Circuits, Tin (Sn) Plating, Mating Pin Length 6.09mm
Amphenol Communications Solutions68000-418HLF
Conn Unshrouded Header HDR 18 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole BergStik® Bulk
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-18-20-T-S-885-110 provided by its distributors.