Samtec ZW-14-19-F-S-980-350
Conn Board Stacker HDR 14 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-14-19-F-S-980-350.
Sager Electronics
Datasheet1 page14 years ago
Related Parts
TE Connectivity1-103638-3
Connector Shrouded Header 14 Position 2.54mm Solder Straight Thru-Hole Tube
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 14 Contacts, Through Hole, TSW Series
KK 254 Breakaway Header Vertical 14 Circuits 0.38um Gold Selective Plating Mating Pin 6.09mm
KK 254 Wire-to-Board Header Single Row Vertical 14 Circuits PA Polyamide Nylon Gold Plating
2.54mm Pitch C-Grid III Header Single Row Vertical 14 Circuits 0.38um Gold Selective Plating
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-14-19-F-S-980-350 provided by its distributors.