Samtec ZW-14-12-S-S-650-110
Conn Board Stacker HDR 14 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-14-12-S-S-650-110.
Sager Electronics
Datasheet2 pages14 years ago
Related Parts
2.54mm Pitch SL Header Single Row Vertical 3.05mm Pocket Shrouded 14 Circuits 0.38um Gold
TE Connectivity1-103638-3
Connector Shrouded Header 14 Position 2.54mm Solder Straight Thru-Hole Tube
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 14 Contacts, Through Hole, TSW Series
KK 254 Solid Header, Right-Angle, with Friction Lock, 14 Circuits, 0.51µm Gold (Au) Plating
KK 254 Breakaway Header Vertical 14 Circuits 0.38um Gold Selective Plating Mating Pin 6.09mm
TE Connectivity4-641215-4
14pin 2.54mm 1 Friction Lock,Header 5A 760nm
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-14-12-S-S-650-110 provided by its distributors.