Samtec ZW-12-13-G-S-787-221
Board Stackers & Spacers, Pin Header, 19.99 mm, 12 Contacts, Solder, 1 Rows, 2.54 mm, ZW Series
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-12-13-G-S-787-221.
Electro Sonic
Datasheet1 page14 years ago
Related Parts
TE Connectivity4-641215-2
Conn Wire to Board M 12 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole Package
2.54mm Pitch C-Grid III Header Single Row Vertical 12 Circuits 0.38um Gold Selective Plating
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 12 Contacts, Through Hole, TSW Series
Header Connector, pcb Mount, recept, 12 Contacts, pin, 0.1 Pitch, pc Tail Terminal
C-Grid III Header Single Row Vertical Shrouded 12 Circuits 0.38um Gold Selective Plating
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-12-13-G-S-787-221 provided by its distributors.