Samtec ZW-12-13-F-S-915-100
Conn Board Stacker HDR 12 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-12-13-F-S-915-100.
Sager Electronics
Datasheet1 page14 years ago
Related Parts
2.54mm Pitch C-Grid III Header Single Row Vertical 12 Circuits 0.38um Gold Selective Plating
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 1 Rows, 12 Contacts, Through Hole, TSW Series
Header Connector, pcb Mount, recept, 12 Contacts, pin, 0.1 Pitch, pc Tail Terminal
Conn Unshrouded Header HDR 12 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole C-Grid III Tray
TE Connectivity1-103670-1
AMPMODU MTE Non-RoHS Compliant 2006 Gold Connector Header UL94V-0 15mOhm 105C 3A
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-12-13-F-S-915-100 provided by its distributors.