Samtec ZW-02-10-T-D-472-100
Conn Board Stacker HDR 4 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec ZW-02-10-T-D-472-100.
Sager Electronics
Datasheet1 page14 years ago
Related Parts
TSW ROHS3Compliant COMMERCIAL UL Connector Header -55C~105C 7.6A 450V 12.44mm
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 2 Rows, 4 Contacts, Through Hole, TSW Series
Amphenol Communications Solutions67997-404HLF
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM / Connector Header Through Hole 4 position 0.100" (2.54mm)
Conn Unshrouded Header HDR 4 POS 2.54mm Solder ST Top Entry Thru-Hole C-Grid® Bag
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 2 Rows, 4 Contacts, Through Hole Right Angle, TSW Series
Amphenol Communications Solutions67996-404HLF
Conn Unshrouded Header HDR 4 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Poly Bag
Descriptions
Descriptions of Samtec ZW-02-10-T-D-472-100 provided by its distributors.