Samtec SFSD-05-28-H-10.00-SR
Cable Assembly, Discrete Wire Receptacle to Free End, 10 Positions, 1.27 mm, 254 mm, 10 ""
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samtec SFSD-05-28-H-10.00-SR.
Master Electronics
Datasheet1 page8 years ago
Datasheet1 page7 years ago
Newark
JRH Electronics
Sager Electronics
Toby Electronics
Inventory History
3 month trend:
-14.25%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Related Parts
Cable Assembly Discrete Wire 0.254m 28AWG Socket Strip 20 POS SKTCrimp TIGER EYE™ Layer
Cable Assembly Discrete Wire 0.127m 28AWG Socket Strip 20 POS SKT Crimp TIGER EYE™ Layer
Ribbon Cable, IDC Receptacle to Free End, 20 Positions, 12 ", 305 mm, 2 mm, TCSD Series"
Descriptions
Descriptions of Samtec SFSD-05-28-H-10.00-SR provided by its distributors.
Cable Assembly Discrete Wire 0.254m 28AWG Socket Strip 10 POS SKTCrimp TIGER EYE™ Layer