Samsung Electro-Mechanics CL21C681JCCNNNC
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 0+-30ppm/Celcius TC, 680pF, Surface Mount, 0805...
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Samsung Electro-Mechanics CL21C681JCCNNNC.
IHS
Datasheet36 pages10 years ago
Future Electronics
Arrow Electronics
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2010-07-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
0805 680 pF 50 V ±5% Tolerance C0G Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Yageo GroupC0805C681J5GACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 680pF C0G 0805 5%
KYOCERA AVX08055A681JAT2A
0805 680 pF 50 V ±5 % Tolerance C0G/NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
50V 680pF NP0 ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
100V 680pF NP0 ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor 680pF, 50V, 0805, ±5 %
Descriptions
Descriptions of Samsung Electro-Mechanics CL21C681JCCNNNC provided by its distributors.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 0+-30ppm/Celcius TC, 680pF, Surface Mount, 0805 inch
Samsung Electro-Mechanics
Cap Ceramic 680pF 100V C0G 5% SMD 0805 125°C Paper T/R
CL21 Series 680 pF 100 V ±5 % Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
CAP CER 680PF 100V C0G/NP0 0805