Renesas XLH735066.667000X
HCMOS Output Clock Oscillator, 66.667MHz Nom
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Renesas XLH735066.667000X.
IHS
Datasheet13 pages20 years ago
Future Electronics
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
38,485
Authorized Distributors
1
Frequency
66.667 MHz
66.666 MHz
Frequency Tolerance
Frequency Stability
50 ppm
50 ppm
Load Capacitance
15 pF
15 pF
ESR (Equivalent Series Resistance)
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Introduction Date2016-10-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Renesas XLH735066.667000X provided by its distributors.
XTAL OSC XO 66.6670MHZ HCMOS SMD