Yageo Group PM2203.222NLT
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group PM2203.222NLT.
IHS
Datasheet5 pages5 years ago
Master Electronics
Sager Electronics
Inventory History
3 month trend:
-0.04%
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
39,825
Authorized Distributors
6
Inductance
2.2 µH
2.2 µH
2.2 µH
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Current Rating
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
14.5 mΩ
14.5 mΩ
14.5 mΩ
Q Factor
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
100 kHz