Panasonic EEETG1V221UP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR TG 35V 220muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic EEETG1V221UP.
Future Electronics
Datasheet3 pages10 years ago
Newark
Farnell
Electro Sonic
Master Electronics
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Supply Chain
Country of OriginJapan, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-08-25
Related Parts
PanasonicEEE-1VA221UP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 35V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEE-1VA221P
Panasonic EEE1VA221P - Aluminum Electrolytic Capacitors (Surface Mount Type)
PanasonicEEE-1EA221UP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 25V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 220UF 25 V, UX SERIES 2000H 10 (DIA.) X 10MM
KYOCERA AVXUVR1E221MPD1TD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 25V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Cornell DubilierSEK221M035ST
Cap Aluminum Lytic 220uF 35V 20% (10 X 13mm) Radial 5mm 0.84 Ohm 315mA 2000h 105°C
Descriptions
Descriptions of Panasonic EEETG1V221UP provided by its distributors.
Cap Aluminum Lytic 220uF 35V 20% (10 X 10.2mm) SMD 0.3 Ohm 270mA 2000h 125C Automotive T/R
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 220UF, 20%, 35V, SMD, FULL REEL
Panasonic EEETG1V221UP - Aluminum Electrolytic Capacitors (Surface Mount Type)
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD; PANASONIC; EEE-TG1V221UP; 220 µF; 20 %; 35 V; 270 mA
Capacitor,Alum Electrolytic,Cap 220 uF,Tol 20%,Vol-Rtg 35 VDC,SMT,10x10.2,CT
Aluminum Electrolytic Capacitors, 35V, 220µF, -40¡C to +125¡C, RoHS
Panasonic SCT
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 4141
EEE-TG Series 35 V 220 uF Ø10 x 10.2 mm 1 kHrs 125°C SMT Aluminum Electrolytic C
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 220UF, 20%, 35V, SMD; Capacitor Case / Package:Radial Can - SMD; Capacitance:220µF; Voltage(DC):35V; ESR:0.3ohm; Lifetime @ Temperature:2000 hours @ 125°C; Polarity:Polar; Product Range:TG Series RoHS Compliant: Yes