Panasonic DS1E-SL2-DC1.5V
High Sensitivity Signal Relay, 1 Form C, 200mW Type, 2 Coil Latching, Gold Contact
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic DS1E-SL2-DC1.5V.
Panasonic
Datasheet6 pages15 years ago
Datasheet7 pages19 years ago
Datasheet0 pages0 years ago
IHS
Sager Electronics
DigiKey
Electro Sonic
CAD Models
Download Panasonic DS1E-SL2-DC1.5V symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Related Parts
PanasonicDS1E-S-DC1.5V
DS Series 1.5 VDC 2 A SPDT (1 Form C) Non Latching General Purpose Relay
PanasonicDS1E-M-DC1.5V
RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 1.5V | Panasonic Electronic Components DS1E-M-DC1.5V
PanasonicDS1E-ML-DC6V
High Sensitivity Signal Relay, 1 Form C, 400mW Type, 1 Coil Latching, Gold Contact
Signal Relay, G6E Series, Non Latching, SPDT, Through Hole, 2 A, 24 VDC RoHS Compliant: Yes
Signal Relay 5VDC 3A SPDT(16x10x8)mm THT
Relay Signal SPDT 250VAC 12VDC PC Pin Through Hole T/R
Descriptions
Descriptions of Panasonic DS1E-SL2-DC1.5V provided by its distributors.
Relay Signal SPDT 250VAC 1.5VDC PC Pin Through Hole
Ds Relay Rohs Compliant: Yes |Panasonic DS1E-SL2-DC1.5V
RELAY GEN PURPOSE SPDT 2A 1.5VDC
SIGNAL RELAY, SPDT, 1.5VDC, 2A, TH;
Power/Signal Relay, SPDT, Latched, 0.12A (Coil), 1.5VDC (Coil), 180mW (Coil), 2A (Contact), 30VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output