Orion OA172SAPL-11-1TBIP55
AC Fan Axial Ball Bearing 115V 103V to 126V 228CFM 58dB 172 X 150 X 38mm High Speed
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Orion OA172SAPL-11-1TBIP55.
IHS
Datasheet1 page9 years ago
Future Electronics
Orion
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
-4.08%
Supply Chain
Country of OriginTAIWAN
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8414.59.6590
Introduction Date2023-01-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
172 mm x 150 mm x 55 mm Tube Axial Fan 230 VAC Ball Bearing 230CFM 53dBA 12" Wires
172 mm x 150 mm x 55 mm Tube Axial Fan 115 VAC Ball Bearing 230CFM 53dBA 12" Wires