KYOCERA AVX UPTW6680MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPT 420V 68muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX UPTW6680MHD.
Nichicon SCT
TME
Inventory History
3 month trend:
-100%
CAD Models
Download KYOCERA AVX UPTW6680MHD symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Related Parts
NichiconUPT2W680MHD6
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
NichiconUPT2W680MHD
NichiconUPT2G680MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPT 400V 68muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
BXW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.571Dia 14.50mm ±20% 68muF 450V
Wurth Elektronik861111483004
WCAP-AIL5 Aluminum Electrolytic Capacitors
PanasonicEEU-EB2V680
Cap Aluminum 68uF 350V 20% (16 X 31.5mm) Radial 7.5mm 780mA 5000h 105°C Bulk
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX UPTW6680MHD provided by its distributors.
68uF 420V 卤20% 510mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 68uF, Through Hole Mount
Miniature Sized, High Ripple Current, Long Life Lead Type, 68 μ F, 420 V, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 68UF 20% 420V RADIAL TH