Murata PTFL04BG471Q2N34B0
PTC Thermistor, 470ohm, Through Hole Mount
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata PTFL04BG471Q2N34B0.
IHS
Datasheet3 pages4 years ago
element14 APAC
Ciiva
Arrow Electronics
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2001-06-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
NTC-Resistor wired up [BC Components] NTCLE100E3101JB0 NTC-Resistor wired up
PTFL series Curie Point 90 °C 470 ohm 16 V Radial PTC Thermistor
Thermistor PTC 100 Ohm 1% 2-Pin Radial Bulk
Epcos 100Ohms 450mW NTC Thermistor; 20s; 5.5 (Dia.) x 5mm
Descriptions
Descriptions of Murata PTFL04BG471Q2N34B0 provided by its distributors.
47ohm PTC Thermistor, THERMISTOR LEAD TYPE
Thermistor PTC 100Ohm 2-Pin Radial Bulk
Thermistor PTC 100 Ohm 2-Pin Radial
PTC Thermistors PTFL04BG471Q2N34B0
POSISTOR, PTC, FOR OVERHEAT SENSING
POSISTOR, PTC, FOR OVERHEAT SENSING; Zero Power Resistance at 25°C: 100ohm; Thermistor Mounting: Through Hole; Product Range: POSISTOR PTFL Series; Operating Voltage Max: 16V; Applications: Overheat Sensing; Operating Tempera