Murata LQH44PN150MGRL
General Purpose Inductor, 15uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4040/1515
EOL
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata LQH44PN150MGRL.
Ciiva
Datasheet4 pages5 years ago
Datasheet4 pages6 years ago
Datasheet2 pages6 years ago
CAD Models
Download Murata LQH44PN150MGRL symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2015-03-12
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2021-03-31
LTD Date2021-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusTO BE DISCONTINUED (Last Updated: 5 years ago)
Related Parts
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 15uH 20% 1MHz Ferrite 0.7A 0.57Ohm DCR 1210 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 15uH 20% 1MHz Ferrite 1.05A 372mOhm DCR 1515 Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 15uH 20% 1MHz Ferrite 750mA 456mOhm DCR 1212 Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 15uH 20% 1MHz 650mA 372mOhm DCR 1515 Blister T/R
General Purpose Inductor, 15uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 2520/1008
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 15uH 20% 1MHz Ferrite 0.52A 0.684Ohm DCR 1210 T/R
Descriptions
Descriptions of Murata LQH44PN150MGRL provided by its distributors.
Ind Chip Wirewound 150uH 20% 1515 Emboss T/R
FIXED IND 15UH 540MA 504MOHM SMD
Fixed Inductors 1515 15uH 20% 0.9A 10MHz(SRF)