Murata LQH32DN390K23L
General Purpose Inductor, 39uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 3225/1210
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata LQH32DN390K23L.
Ciiva
Datasheet2 pages5 years ago
Datasheet2 pages6 years ago
Datasheet1 page6 years ago
Geoflip
Inventory History
3 month trend:
-11.02%
CAD Models
Download Murata LQH32DN390K23L symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
SymbolFootprint
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
Stock
20,229
Authorized Distributors
5
Inductance
39 µH
39 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
200 mA
200 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
1.56 Ω
1.56 Ω
Q Factor
Test Frequency
1 MHz
1 MHz
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2014-04-22
Related Parts
General Purpose Inductor, 39uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
Inductor RF Shielded Multi-Layer 39uH 10% 1MHz 25Q-Factor Ferrite 0.004A 1.5Ohm DCR 0805 T/R
Ind Power Chip Unshielded Wirewound 39uH 10% 1MHz Ferrite 125mA 0806 Embossed T/R
Inductor Power Molded/Unshielded Wirewound 39uH 10% 100KHz 0.3A 1.18Ohm DCR 1812 T/R
Ind Chip Molded Wirewound 39uH 10% 2.52MHz 50Q-Factor 150mA 1812 T/R
Descriptions
Descriptions of Murata LQH32DN390K23L provided by its distributors.
39µH Unshielded Wirewound Inductor 200mA 1.56Ohm Max Nonstandard
Ind Chip Wirewound 390uH 10% 1210 Emboss T/R
1MHz 16MHz 200mA 39¦ÌH 1.56¦¸ ¡À10% 1210 3.2mm*2.5mm*2.2mm
FIXED IND 39UH 200MA 1.56OHM SMD
LQH32 Nonstandard 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 39muH
INDUCTOR, 39UH, UNSHIELDED, 0.2A;