Murata LQH31CN470K03L
Inductor Power Chip Unshielded Wirewound 47uH 10% 1MHz Ferrite 0.1A 10.4Ohm DCR 1206 T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata LQH31CN470K03L.
element14 APAC
Datasheet2 pages18 years ago
_legacy Avnet
Future Electronics
Ciiva
Arrow.cn
CAD Models
Download Murata LQH31CN470K03L symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
TraceParts
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2024-03-31
LTD Date2024-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Related Parts
Inductor Power Chip Unshielded Wirewound 47uH 10% 1MHz Ferrite 0.12A 6.63Ohm DCR 0806 T/R
General Purpose Inductor, 47uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3225/1210