Murata LQG15WZ75NJ02D
Inductor, 75Nh, 1.1Ghz, 0402 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQG15WZ75NJ02D
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata LQG15WZ75NJ02D.
Newark
Datasheet3 pages5 years ago
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
Download Murata LQG15WZ75NJ02D symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Stock
47,513
Inductance
75 nH
75 nH
75 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
160 mA
160 mA
160 mA
DC Resistance (DCR)
2.2 Ω
2.2 Ω
2.2 Ω
Q Factor
Test Frequency
250 MHz
100 MHz
100 MHz
Introduction Date2018-02-22
Descriptions
Descriptions of Murata LQG15WZ75NJ02D provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 0.075uH, 5%, 1 Element, Reflow soldering, 1005/0402
100MHz 1.1GHz 160mA 22@250MHz 75nH 2.2¦¸ ¡À5% 0402 1mm*500¦Ìm*550¦Ìm
Inductor Chip 75nH 5% 2-Pin 0402 Paper T/R
FIXED IND 75NH 160MA 2.2 OHM SMD