Murata LQG15WH1N3B02D
General Purpose Inductor, 0.0013uH, 7.6923%, 1 Element, Reflow soldering, 1005/0402
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata LQG15WH1N3B02D.
Ciiva
Datasheet3 pages5 years ago
Datasheet3 pages6 years ago
Datasheet2 pages6 years ago
Geoflip
Inventory History
3 month trend:
-10.54%
CAD Models
Download Murata LQG15WH1N3B02D symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
45,304
Authorized Distributors
5
Inductance
1.3 nH
1.3 nH
1.3 nH
Tolerance
7.69 %
0.08 %
0.08 %
Current Rating
1.2 A
1.2 A
1.2 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
30 mΩ
30 mΩ
30 mΩ
Q Factor
Test Frequency
250 MHz
100 MHz
100 MHz
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2016-01-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Descriptions
Descriptions of Murata LQG15WH1N3B02D provided by its distributors.
Inductor Chip 1.3nH 0.1nH Tolerance 2-Pin 0402 Paper T/R
FIXED IND 1.3NH 1.2A 0.03OHM SMD
100MHz 12GHz 1.3nH 30m¦¸ 0.1nH 0402 1.05mm*650¦Ìm