Murata LQG15HH3N9S02D
FIXED INDUCTOR General Purpose Inductor, 0.0039uH, 7.69%, 1 Element, SMD, 0402
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata LQG15HH3N9S02D.
Datasheet2 pages6 years ago
Arrow.cn
Geoflip
Farnell
_legacy Avnet
Inventory History
3 month trend:
-3.14%
CAD Models
Download Murata LQG15HH3N9S02D symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
EE Concierge
SymbolFootprint
SnapEDA
3DDownload
Authorized Distributors
6
Inductance
3.9 nH
3.9 nH
3.9 nH
Tolerance
7.69 %
7.69 %
7.69 %
Current Rating
750 mA
750 mA
750 mA
DC Resistance (DCR)
140 mΩ
140 mΩ
140 mΩ
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
100 MHz
Introduction Date2007-08-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Related Parts
FIXED INDUCTOR General Purpose Inductor, 0.0039uH, 7.692%, 1 Element, Air-Core, SMD, 0402