Murata 1226AS-H-150M=P2
Inductor Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz Ferrite 0.8A 0.324Ohm DCR 1211 T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Murata 1226AS-H-150M=P2.
IHS
Datasheet4 pages3 years ago
Datasheet1 page10 years ago
Ciiva
Arrow.cn
Geoflip
Inventory History
3 month trend:
Restocked
CAD Models
Download Murata 1226AS-H-150M=P2 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2016-04-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2027-03-31
LTD Date2028-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
Related Parts
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz 11Q-Factor Ferrite 1A 0.264Ohm DCR 1515 T/R