Multi-Tech Systems MTKIT-LORA-915
Conduit LoRa Accessory Kit 915 MHz (North America)
Price and Stock
Related Parts
MicrochipDM164139
RN2903 LoRa Mote Wireless Transceiver Module Development Board
MicrochipAC164138-2
Mrf89Xam9A Pictail/Pictail Plus Daughter Board Wsg Tools |Microchip Technology AC164138-2
Rn2903 Pictail(Tm)/Pictail Plus Daughter Board Rohs Compliant: Yes
Texas InstrumentsCC1101EMK868-915
Development & Evaluation Tools (Kits, Modules, and Boards) CC1101 Eval Mod 868-915MHz
Texas Instruments430BOOST-CC110L
RF WIRELESS BOOSTERPACK KIT FOR MSP-EXP430G2 LAUNCHPAD - More Details
Texas InstrumentsCC1120EMK-868-915
Evaluation Module Kit For 169MHz Evaluate The Performance Of The Perfomance Line RF-IC
Descriptions
Descriptions of Multi-Tech Systems MTKIT-LORA-915 provided by its distributors.
LoRa RF Transceiver Evaluation Kit
CONDUIT LORA ACCESSORY KIT 868 MHZ (EU)