MCC SMCJ1.5KE51A-TP
TVS Diode Single Uni-Dir 43.6V 1.5KW 2-Pin SMC T/R
Production
Price and Stock
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2006-10-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Related Parts
BournsSMCJ48A
TVS Diode, Unidirectional, 48 V, 1.5 kW, 53.3 Vbr-58.9 Vbr, 77.4 Vcl, DO-214AB
BournsSMCJ54A
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 54V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
BournsSMCJ51A
TVS Diode, SMCJ, Unidirectional, 51 V, 82.4 V, DO-214AB (SMC), 2 Pins
onsemiSMCJ48A
1500 W Uni-Directional 77.4 V SMT Transient Voltage Suppressor Diode - DO-214AB
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 53V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
onsemiSMCJ51A
Diode TVS Single Uni-Dir 51V 1.5KW 2-Pin DO-214AB T/R
Descriptions
Descriptions of MCC SMCJ1.5KE51A-TP provided by its distributors.
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 43.6V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
1500W Transient Voltage Suppressor / 13" Reel
TVS DIODE 43.6VWM 70.1VC DO214AB
1.5KW 21.7A 70.1V 48.5V SMC(DO-214AB) 2.62mm