MCC SMCJ1.5KE47A-TP
23.5A 5Ã×A 64.8V 44.7V 40.2V 49.4V Unidirectional SMC(DO-214AB) Tvs Rohs
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for MCC SMCJ1.5KE47A-TP.
Future Electronics
Datasheet5 pages19 years ago
Inventory History
3 month trend:
-8.76%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2006-10-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Related Parts
BournsSMCJ48A
TVS Diode, Unidirectional, 48 V, 1.5 kW, 53.3 Vbr-58.9 Vbr, 77.4 Vcl, DO-214AB
BournsSMCJ40A
23.3A 1.5kW 64.5V 44.4V 40V SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
BournsSMCJ45A
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 45V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
LittelfuseSMCJ45A
SMCJ Series 50 V 1500 W Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AB
onsemiSMCJ48A
1500 W Uni-Directional 77.4 V SMT Transient Voltage Suppressor Diode - DO-214AB
onsemiSMCJ51A
Diode TVS Single Uni-Dir 51V 1.5KW 2-Pin DO-214AB T/R
Descriptions
Descriptions of MCC SMCJ1.5KE47A-TP provided by its distributors.
TVS Diode Single Uni-Dir 40.2V 1.5KW 2-Pin SMC T/R
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 40.2V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
1500W Transient Voltage Suppressor / 13" REEL