MCC SMCJ1.5KE33CA-TP
5Ã×A 33.3A 45.7V 31.4V 28.2V 34.7V Bi-Directional SMC(DO-214AB) TVS ROHS
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for MCC SMCJ1.5KE33CA-TP.
Future Electronics
Datasheet5 pages19 years ago
Inventory History
3 month trend:
-2.07%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2006-10-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Related Parts
BournsSMCJ33CA
TVS Diode, TRANSZORB SMCJ, Bidirectional, 33 V, 53.3 V, DO-214AB (SMC), 2 Pins
BournsSMCJ30CA
TVS Diode, TRANSZORB SMCJ, Bidirectional, 30 V, 48.4 V, DO-214AB (SMC), 2 Pins
BournsSMCJ28CA
TVS Diode, SMCJ Series, Bidirectional, 28 V, 45.4 V, DO-214AB (SMC), 2 Pins
LittelfuseSMCJ36CA
SMCJ Series 58.1 V 1.5 kW Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AB
onsemiSMCJ36CA
TVS Diodes & ESD Suppressors; SMCJ36CA; ON SEMICONDUCTOR; 36 V; 58.1 V; 40 V; 40 V
TVS Diode Single Bi-Dir 33.3V 1.5KW 2-Pin DO-201AE T/R
Descriptions
Descriptions of MCC SMCJ1.5KE33CA-TP provided by its distributors.
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 28.2V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
1500W Transient Voltage Suppressor / 13" REEL