MCC SMCJ1.5KE30CA-TP
SMCJ Series 31.5 V Bi-Directional Surface Mount TVS Diode - SMC
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for MCC SMCJ1.5KE30CA-TP.
Future Electronics
Datasheet5 pages19 years ago
Datasheet5 pages19 years ago
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2006-10-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Related Parts
TVS Diode Single Bi-Dir 30.8V 1.5KW 2-Pin DO-201AE T/R
BournsSMCJ30CA
TVS Diode, TRANSZORB SMCJ, Bidirectional, 30 V, 48.4 V, DO-214AB (SMC), 2 Pins
BournsSMCJ28CA
TVS Diode, SMCJ Series, Bidirectional, 28 V, 45.4 V, DO-214AB (SMC), 2 Pins
BournsSMCJ26CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 26V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
onsemiSMCJ33CA
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 1500W 33V Bidirect
LittelfuseTPSMC36CA
TPSMC Series - Surface Mount, 1500W TVS Diode-AEC-Q101 Qualified, 30.8V, 49.9V, DO-214AB, RoHS
Descriptions
Descriptions of MCC SMCJ1.5KE30CA-TP provided by its distributors.
TVS Diode Single Bi-Dir 25.6V 1.5KW 2-Pin SMC T/R
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 25.6V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
1500W Transient Voltage Suppressor / 13" REEL
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC DO214AB
1.5KW 36.7A 41.4V 28.5V SMC(DO-214AB) 2.62mm