MCC SMCJ1.5KE110A-TP
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 94V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
Production
Price and Stock
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2006-10-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Related Parts
BournsSMCJ100A
Diode TVS Single Uni-Dir 100V 1.5KW 2-Pin DO-214AB
LittelfuseSMCJ120A
SMCJ Series 6.5 W 147 V Uni-Directional Surface Mount TVS Diode - SMC
LittelfuseSMCJ110A
SMCJ Series 122 V 1500 W Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AB
1.5SMC Series 1.5 kW 179 Vcl Surface Mount TransZorb TVS Diode - DO-214AB
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 111V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
TVS Diode Single Uni-Dir 110V 1.5KW 2-Pin SMC T/R
Descriptions
Descriptions of MCC SMCJ1.5KE110A-TP provided by its distributors.
TVS Diode Single Uni-Dir 94V 1.5KW 2-Pin SMC T/R
1500W Transient Voltage Suppressor / 13" Reel
1.5KW 10A 152V 105V SMC(DO-214AB) 2.62mm