MCC 1.5KE220CA-TP
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 185V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-201AE
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for MCC 1.5KE220CA-TP.
IHS
Datasheet4 pages18 years ago
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-04-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Related Parts
BournsSMCJ170CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 170V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
FAIRCHILD SEMICONDUCTOR 1V5KE250CA TVS Diode, Bidirectional, 214 V, 344 V, DO-201AE, 2 Pins
BournsSMCJ160CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 1500W, 160V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AB
Diodes Inc.SMCJ170CA-13-F
TVS DIODE 170VWM 275VC SMC / 275V Clamp 5.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
onsemiSMCJ170CA
Diode TVS Single Bi-Dir 170V 1.5KW 2-Pin DO-214AB T/R
LittelfuseSMCJ170CA
SMCJ Series 275 V 1.5 kW Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AB
Descriptions
Descriptions of MCC 1.5KE220CA-TP provided by its distributors.
5¦ÌA 4.6A 328V 209V 185V 231V Bi-Directional DO-201AE TVS ROHS
TVS Diode Single Bi-Dir 185V 1.5KW 2-Pin DO-201AE T/R