Mean Well HLG-320H-12A
Led Driver, Constant Current/Volt, 264W Rohs Compliant: Yes |Mean Well HLG-320H-12A
NRND
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Mean Well HLG-320H-12A.
IHS
Datasheet10 pages4 years ago
Future Electronics
Mean Well
JRH Electronics
Electro Sonic
Inventory History
3 month trend:
+31.03%
CAD Models
Download Mean Well HLG-320H-12A symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
TraceParts
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 1 month ago)
Related Parts
12V,0.6A OUTPUT DC12-24 INPUT, S82S7712C ;S82S-7712 | Omron Automation S82S-7712
1 Output Switch Mode DIN Rail Panel Mount Power Supply; 5V; 1.5A
Module DC to DC Non-Isolation Single-OUT 24V 0.3A 7.5W DIN Rail Mount
Descriptions
Descriptions of Mean Well HLG-320H-12A provided by its distributors.
12V 22A 264W Switching LED Driver Power Supply - Output Voltage and Current Adjustable by Internal Pot
LED Power Supplies 264W 12V 22A IP65 Adj W/Intrl Pot
POWER SUPPLY, AC-DC,12V,22A,100-305V IN, SEALED, PFC, LED DRIVER, HLG-320H SERIES
AC-DC LED POWER SUPPLY MODULE, 1 Output, 264W, Hybrid
12Vdc 22A LED Driver, IP65, PFC Harsh Environment, Metal Case 12V 22Amps
100 - 277Vac, 264W, 22000mA, 6-12V, [Potentiome...], IP65 LED Driver
Mean Well HLG-320H-12A LED driver 264W 12V DC Surge & PFC protected
Power Supply; LED; 264W; 12V; 22A; 90-305VAC; 127-431VDC; IP65
O/P +12V22A; Led power; AC/DC; Enclosed Type
HLG-320H-12A MEAN WELL LED AC-DC 264 Watt 12V/22.0A + More!
AC/DC LED Driver, 264 W, 12 VDC, 22 A, Constant Current, Constant Voltage, 90 VAC to 305 VAC, HLG-320H Series
Ac/Dc Led Power Supply 264W Single 5-Pin
LED Driver 264W 22A 10.8 ... 13.5V IP65
OBR15M-R200-2EP-IO-V15 Pepperl+Fuchs
LED Driver (CC, CV) 265W 11-22A Linear (6-13.5Vdc) 90-305Vac PFC Non-Dimming (Internal Pot Adj (Vo & Io)) IP65 Metal Enclosure