Lumissil Microsystems IS31BL3506B-TTLS2-TR
LED DRVR Boost 1-CH PWM/DC Voltage 6-Pin TSOT-23 T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Lumissil Microsystems IS31BL3506B-TTLS2-TR.
IHS
Datasheet13 pages6 years ago
Datasheet13 pages13 years ago
Introduction Date2013-04-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Diodes Inc.AP3032KTR-G1
1MHz PWM boost converter 1 DC-DCVoltage Stabilizer 1.4A 2.7V~9V SOT-23-6 LED Drivers ROHS
Diodes Inc.AP3031KTR-G1
1MHz PWM 1 boost converter DC-DCVoltage Stabilizer 1.4A 2.7V~16V SOT-23-6 LED Drivers ROHS
Diodes Inc.BCR420UW6-7
40V -55℃~+150℃ 1 Linear constant current driver 350mA 1.4V~40V SOT-23-6 LED Drivers ROHS
LED Driver, Series Boost, with Single-wire Digital Interface
LED Driver, Series Boost, with PWM Dimming Interface
Descriptions
Descriptions of Lumissil Microsystems IS31BL3506B-TTLS2-TR provided by its distributors.
Tape & Reel (TR) Step-Up (Boost) Analog PWM Surface Mount led driver 2.92mm 2.2A Switch 5.5V 1MHz
LED Lighting Drivers 35V Step-up convert w/int MOSFET
IC MOSFET SW 35V BOOST TSOT23-6
IC LED DRVR RGLTR PWM TSOT23-6
35V Step-Up Converter W/Int. Mosfet, Tsot23-6 (3.0Mm X3.00Mm), T&r |Integrated Silicon Solution (Issi) IS31BL3506B-TTLS2-TR