Littelfuse KLNR035.T
Fuse Cartridge 35A 250VAC/125VDC
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Littelfuse KLNR035.T.
Electro Sonic
Datasheet2 pages3 years ago
Datasheet2 pages3 years ago
Sager Electronics
Fuses Unlimited
Related Parts
EatonJJN-40
Fuse Class T Very Fast Acting 40A 300V Holder Cartridge 14.22 X 22.35mm Carton CSA/UL
EatonJJN-45
Fuse Class T Very Fast Acting 45A 300V Holder Cartridge 14.22 X 22.35mm Carton CSA/UL
LittelfuseJLLN040.T
Electric Fuse, Fast Blow, 40A, 300VAC, 160VDC, 200000A (IR), Inline/holder
LittelfuseJLLN045.T
Electric Fuse, Fast Blow, 45A, 300VAC, 160VDC, 200000A (IR), Inline/holder
EatonJJN-40L
Littelfuse0314040.MXP
Fuse Cartridge Fast Acting 40A 250V Holder Cartridge 6.3 X 32mm Ceramic Bulk CE/UL
Descriptions
Descriptions of Littelfuse KLNR035.T provided by its distributors.
Fus 250V F/A Class Rk1 35A/ Box |Littelfuse KLNR035.T
FUSE - RK1 250VAC/125VDC FA UL