Laird MGV1205R22M-10
General Purpose Inductor, 0.22uH, 20%, 1 Element, SMD, 5350
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Laird MGV1205R22M-10.
IHS
CAD Models
Download Laird MGV1205R22M-10 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Introduction Date2013-04-23
Related Parts
General Purpose Inductor, 0.22uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 5349
Ind Power Shielded Wirewound 220nH 20% 100KHz Carbonyl Powder 8.5A T/R
Inductor Power Molded Wirewound 0.22uH 20% 35A 0.001Ohm DCR 4040 T/R
General Purpose Inductor, 0.22uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 0807
General Purpose Inductor, 0.22uH, 20%, 1 Element, Composite-Core, SMD, 1616
Descriptions
Descriptions of Laird MGV1205R22M-10 provided by its distributors.
High Current Molded SMT Power Inductor
FIXED IND 220NH 51A 0.8 MOHM SMD
THERMAL & POWER, INDUCTIVE COMPONENTSPWRIND, SMT, SHLD, IRATED
Power Inductors - SMD 0.22uH +/-20%