Laird HZ0603C651R-10
Ferrite Beads Power Chip 650Ohm 25% 100MHz 0.3A 0.6Ohm DCR 0603 T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Laird HZ0603C651R-10.
IHS
Datasheet1 page7 years ago
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
Inventory History
3 month trend:
+53.26%
CAD Models
Download Laird HZ0603C651R-10 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
SymbolFootprint
Download
Related Parts
Multilayer Inductor, 18 nH, 0.6 ohm, 2 GHz, 350 mA, 0402 [1005 Metric], MLG Series
General Purpose Inductor, 0.02uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402