Laird HFA150066-0A2
FERRITE, CORE, 7.05MM, 350R, 500MHZ; Length: 32.5mm ; RoHS Compliant: Yes
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Laird HFA150066-0A2.
Laird
Datasheet1 page7 years ago
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Factory Futures
DigiKey
Inventory History
3 month trend:
+45.02%
Supply Chain
Introduction Date2015-07-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Related Parts
Inductor RF Chip Thin Film 1.2nH 0.1nH 500MHz 14Q-Factor 750mA 100mOhm DCR 0201 Paper T/R
Inductor RF Chip Thin Film 2.7nH 0.1nH 500MHz 13Q-Factor 220mA 300mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Thin Film 5.6nH 0.1nH 500MHz 13Q-Factor 140mA 700mOhm DCR 0402 Paper T/R
Descriptions
Descriptions of Laird HFA150066-0A2 provided by its distributors.
High Frequency Split Core Ferrite Suppressors for Round Cable 274ohms 300MHz 7.05mm Inside Slot
EMI FERRITE SPLIT SNAP-ON CORE, MAX I.D., 0.260IN, 274 OHMS @300MHZ, HIGH FREQ